LED Bitki Işığı

 In Bitki Fizyolojisi

LED bitki ışığı adı altında piyasada bulunan cihazlar bitkilerin absorbe edemediği ışık dalga boylarının kullanılmadığı cihazlardır. LED bitki ışığı bitkilerin enerji olarak kullanabildiği ışık türlerinin kullanımına dayalıdır ve  böylelikle bitki aydınlatmasında kullanılan bu tür cihazlarla ciddi manada enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Fakat bilinmelidir ki piyasada görünümü oldukça güzel fakat kullanım sürecinde size büyük sıkıntılar çıkartabilecek bir çok LED bitki ışığı vardır. Aynı zamanda vadedilen ışık dalga boylarının kullanılıp kullanılmadığı gözle ayırt edilemediği için bu ürünleri alan müşteriler büyük bir verim kaybı yaşamaktadır. Bunun yanında LED’lerin üretim teknolojileri, çip kaliteleri, ısı üretimi, soğutulma kapasiteleri, çalışma süreleri, PCB kalitesi v.b etkenler kaliteli bir ürün için oldukça önemlidir. Bu sebeple güvenilir firmalarla çalışmak sizin mağdur olmamanız için büyük önem arz etmektedir.

LED bitki yetiştirme lambaları alırken teknik servis konusu oldukça önemli bir konudur. Genelde ithal olarak gelen bu tür cihazların teknik desteği bulunmamaktadır. Ortaya çıkacak bir arıza bu ürünün elinizde kalmasına sebep olacaktır.

TÜBİTAK desteği ile kurulmuş olan Plantekno firması olarak yerli ürettiğimiz

LED bitki ışığı

ile sizlerin ihtiyaçlarına yüksek oranda çözüm sunmaktayız.

led bitki ışığı

LED bitki ışığı ve bitki yetiştirme lambaları

 

Recommended Posts
0